Диван – історія в сторіччя

Замовити дзвінок

Надсилаю повідомлення...

+38 0
Введіть дійсний номер телефону! %)
05 November 2019

Диван – історія в сторіччя

Диван як символ затишку оселі, не полишає наші помешкання вже сотні сторічь, змінюючи свою форму, призначення та матеріали, дизайн та оздоблення.
Вперше, слово «dīvān» згадується на Сході, в Османській Імперії, і означало воно книгу чи збірник віршів. Згодом так називають кімнату у турецькій оселі. По периметру такого приміщення були розміщені лави, покриті м`якими килимами та подушками. Таким самим словом називали й зібрання міністрів Туреччини і лиш після цього так назвали м`яку софу зі спинкою та ручками.
В епоху Aнтичності, римляни та греки не надто переймались комфортом та надавали перевагу відпочинку на мармурі та камені, але все ж римляни мають певне відношення до дивану, а саме до всім добре знайомої кушетки. Свій початок цей елемент умеблювання бере від «клінії» - бронзової лави із подушками на ній для комфортних трапез та бесід.
Середньовічна Європа використовувала у побуті аскетичні предмети для сидіння – лави, табурети чи, навіть, просто дерев`яні ящики. Такий вибір пов`язаний із нестачею матеріалів, недостатніми вміннями майстрів та релігією, згідно якої потрібно було просвітлювати душу й приборкувати тіло, тому питання комфорту не було першочерговим. В Китаї, в той же час, в побуті вже активно використовували ліжка, які називались «архата» і мали три спинки, що нагадували дизайн вже сучасних диванів.
М`яка оббивка меблів стала розповсюдженою лише у 16ст в Англії, в епоху Відродження і ширилась усією Європою. У 17 сторіччі в Італії, Версаль став справжнім осередком меблів та зразком для майстрів з усієї Європи. Дивани були масивні, широкі, із багатим дизайном та розкішними матеріалами і називались «loveseat». Слугували ці елементи меблів для того, аби дами могли зручно вміщатись у своїх пишних сукнях із важкими каркасами. Згодом, коли мода на пишні вбрання почала відходити, дані кушетки виконували роль місця для розмов тет-а-тет.
В кінці 18 сторіччя в Англії стався справжній прорив в меблевій моді і світ побачив диван «Честерфілд». Масивний, шкіряний, оздоблений гудзиками, він став центром кожної вітальні та родзинкою помешкання. З плином часу дизайн дивану як елементу декору помешкання, ставав простішим, більш функціональним, часом економним та адаптованим до певного періоду.
Йшли роки, змінювалась мода, тенденції, незмінним залишалось лиш бажання комфорту. Ми – команда DANIRO, знаємо багато про історію меблів, про віяння та тренди. Ми вивчаємо комфорт, Ваші побажання та мрії про ідеальний інтер`єр. Завітайте у наш шоурум та пориньте у меблевий світ, де Ви обов`язково знайдете омріяні меблі на Ваш смак.
DANIRO – ми творимо меблеву історію.

05 January 2019

Аби щоранку прокидатись свіжими, бадьорими, відчувати прилив сил та наснагу до дій, варто дотримуватись кількох правил...

07 January 2019

Ритм сучасного життя такий, що ... 

01 January 1970

Затіяли ремонт та вирішили освіжити атмосферу Вашої оселі? Час замислитись над вибором Вашого ідеального дивану ...